-Türkiye tarihinde bir ilke imza atarak Aerobik Cimnastikte Dünya Şampiyonu olan Ayşe Begüm Onbaşı memleketi Manisa’da mehter takımı eşliğinde karşılanarak şehir turu attı
-Şehir Turunda Manisalıların sevgi gösterileri ile karşılanan Onbaşı’yı Manisa Valisi Yaşar Karadeniz makamında kabul etti
Türkiye tarihinde bir ilke imza atarak Kadınlar Aerobik Cimnastikte Dünya Şampiyonu olan Ayşe Begüm Onbaşı memleketi Manisa’da mehter takımı eşliğinde karşılanarak şehir turu attı. Şehir Turunda Manisalıların sevgi gösterileri ile karşılanan Onbaşı’yı Manisalı sporcular da bayraklarla selamladı.
Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olan Ayşe Begüm Onbaşı, memleketi Manisa’da Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanında coşkuyla karşılandı.
Türkiye’ye altın madalya ile dönen milli cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı'yı İzmir Havalimanı’nda ve Manisa girişinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü şube müdürleri ve sporcuları tarafından Türk bayraklarıyla karşıladı. Ardından şehir turuyla Cumhuriyet Meydanı'na gelen Ayşe Begüm Onbaşı, burada Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, sporcular ve Mehter Takımı’nın görkemli gösterisiyle karşılandı. Ayşe Begüm Onbaşı, coşkulu törenin ardından Vali Yaşar Karadeniz'i makamında ziyaret etti. Elde edilen başarıyla büyük bir gurur duyduklarını belirten Vali Karadeniz, şampiyon sporcuyu tebrik ederek altınla ödüllendirirken, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü de Onbaşı’nın cimnastiğe başladığı Manisa Büyükşehir Belediyespor çantasını ve altın hediye ederek başarılarının devamını diledi. Ziyarette Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Gökmen Aytaç da yer aldı. 
Valilik ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Ayşe Begüm Onbaşı memleketinde olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Takımımızla beraber güzle bir başarı elde ettik. Dünya finali gördük, alın madalya kazandık. Tabii ki çok mutluyuz. Bu yolda bize emek veren Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Federasyonumuza, Kulübümüz Ankara EGO Spor’a ve buradan Mansur Başkanımıza da selamlarımızı yolluyoruz. İyi ki varlar. Bizi destekledikleri sürece biz de motivasyonumuzu artırıp başarıya ulaşmak istiyoruz. Zorlu bir hazırlık süreci yaşadık. Takım arkadaşlarım da bilir. Günlük 7-8 saatlik bir antrenmanlarda birbirimize kenetlendik ve bir olduk. Aslında bu sonucu bekliyorduk. Daha fazla madalya almayı bekliyorduk. İnşallah bundan sonraki yarışmalarda daha hatasız daha düzgün bir şekilde gerçekleştirip hataları en aza indirerek yarışmalara katılmayı planlıyoruz.” dedi.
“Yaptığınız işi sevin”
Gençlerin mutlaka bir spor dalıyla uğraşması gerektiğini kaydeden Onbaşı, “Herhangi bir spor dalı olabilir. Öncelikle yaptığımız işi sevmemiz gerekiyor ve başarıya ulaşmak için çok çalışmamız gerekiyor. Pes etmememiz gerekiyor. Bu spor için de sanat için de geçerli. Türkiye’ye yoğun bir tempoyla geldik. İlk olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ve büyüklerimizin ziyaretlerine gittik. Bizim için çok yoğundu bundan sonrası da çok yoğun antrenman programımız ise tamamen hocamıza bağlı” dedi. Onbaşı bundan sonraki hedefinin ise Avrupa Şampiyonası olduğunu söyledi.
Avrupa Şampiyonasına hazırlık başlıyor
Ayşe Begüm Onbaşı'nın antrenörü Mehmet Ali Ekin, “3 yıldır bugüne hazırlanıyoruz. Çok yoğun tempolu bir antrenman sürecinden çıktık. Düştüğümüz kalktığımız zamanlar oldu ama hedef İstiklal Marşıydı. Hedefimiz daha çok madalyaydı ama çok ufak hatalarla madalyaları kaybettik. Bundan sonraki süreçte madalyalar gelecek. Bundan sonra sırada Avrupa Şampiyonası var. Hızlı bri şekilde Avrupa Şampiyonasına adapte olmamız lazım. Büyük ihtimalle yarından i…