54. CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU'NUN 5. ETAP HEYECANI MANİSA'DA YAŞANDI

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun (TUR 2018) beşinci etabını Alvaro Jose Hodeg kazandı.

15 EKİM 2018
Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun (TUR 2018) beşinci etabını Alvaro Jose Hodeg kazandı. 
Bu yıl 54. kez organize edilen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 137 kilometrelik Selçuk-Manisa etabını, 3 saat 15 dakika 12 saniyeyle bitiren Quick-Step Floors takımından Kolombiyalı Alvaro Jose Hodeg, birinciliğe ulaştı.
Etapta ikinciliği, Trek-Segafredo takımınında Alman John Degenkolb, üçüncülüğü ise Team Katusha-Alpecin takımından Avustralyalı Nathan Haas elde etti.
5. etabın sonunda Astana Pro takımından Kazakistanlı Alexey Lutsenko genel klasmanda ilk sıradaki yerini ve turkuaz mayoyu korudu. 
Türkiye Milli Takımı'ndan Onur Balkan da Türkiye güzellikleri klasmanında zirvedeki yerini korudu ve beyaz mayoyu garantiledi.
Manisa Valiliği önünde sporculara madalyalarını Manisa Valiliği önünde sporculara madalyalarını Manisa Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Mehmet Güzgülü, Manisa Gençlik Spor İl Müdürü Yunus öztürk, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Şehzadeler Belediye Başkan Vekili Bilal Demir ve Yunusemre Belediye Başkan Vekili Gürkan Koyuncu ile protokol üyeleri verdi. TUR 2018, yarın 166 kilometrelik Bursa-İstanbul etabı ile sona erecek.